The Senate

මැයි 9th, 2017

සනාතන සභාව
සනාතන සභා සාමාජිකයන්

1 මහාචාර්ය ඩී.එම්. සේමසිංහ
උපකුලපති
2 මහාචාර්ය ලක්ෂමන් සෙනෙවිරත්න
නියෝජ්‍ය උපකුලපති
3 මහාචාර්ය ඒ.එච්.එම්.එච්. අබයරත්න
පීඨාධිපති, සමාජ විද්‍යා පීඨය
4 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය එන්.ආර්. ද සිල්වා
පීඨාධිපති, වෛද්‍ය පීඨය
5 ආචාර්ය පි.ජී. විජේරත්න
පීඨාධිපති,පරිගණක හා තාක්ෂණ පීඨය
6 මහාචාර්ය ජේ.එම්.ඩී. ආරියරත්න
පීඨාධිපති, පශ්චාද් උපාධි අධ්‍යයන පීඨය
7 මහාචාර්ය බී.එම්. ජයවර්ධන
පීඨාධිපති, විද්‍යා පීඨය
8 ආචාර්ය පී.එන්.ඩී. ප්‍රනාන්දු
පීඨාධිපති, වාණිජ හා කළමනාකරණ අධ්‍යයන පීඨය
9 මහාචාර්ය ආර්.එම්. පැට්ට්‍රික් රත්නායක
පීඨාධිපති, මානව ශාස්ත්‍ර පීඨය
10 මහාචාර්ය ජගත් වීරසිංහ
අධ්‍යක්ෂ, පුරාවිද්‍යා පශ්චාද් උපාධි ආයතනය
11 පූජ්‍ය මහාචාර්ය කොටපිටියේ රාහුල හිමි
අධ්‍යක්ෂ, පාලි හා බෞද්ධ පශ්චාද් උපාධි ආයතනය
12 මහාචාර්ය ජයන්ත වැලිහිඳ
අධ්‍යක්ෂ, ගම්පහ වික්‍රමආරච්චි ආයුර්වේද ආයතනය
13 සී.එම්. අබේගුණසේකර
වැඩබලන පුස්තකාලයාධිපති

මානව ශාස්ත්‍ර පීඨය

14 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය ඩබ්.එම්. විජේරත්න
වාග්විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
15 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය අයි.කේ. ජයසේකර
බටහිර සම්භාව්‍ය සංස්කෘති හා ක්‍රිස්තියානි සංස්කෘති අධ්‍යනාංශය
16 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය යූ.ජී. හර්මන් ඩයස්
සිංහල අධ්‍යනාංශය
17 පූජ්‍ය ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය ඔක්කම්පිටියේ පඤ්ඤාසාර හිමි
සිංහල අධ්‍යනාංශය
18 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය යූ. ආර් හේවාවිතානගමගේ
හින්දි අධ්‍යනාංශය
19 පූජ්‍ය ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය කහපොල සුගතරතන හිමි
සංස්කෘත අධ්‍යනාංශය
20 මහාචාර්ය ලක්ෂ්මන් සෙනෙවිරත්න
හින්දි අධ්‍යනාංශය
21 පූජ්‍ය මහාචාර්ය කොල්ලුපිටියේ මහින්ද සංඝරක්ඛිත හිමි
පාලි හා බෞද්ධ අධ්‍යනාංශය
22 මහාචාර්ය ඩබ්.ඒ.ඩී.එස්.එල්.ජී. විජේසිංහ
බටහිර සම්භාව්‍ය සංස්කෘති හා ක්‍රිස්තියානි සංස්කෘති අධ්‍යනාංශය
23 මහාචාර්ය හේමන්ත සිරිසේන
නූතන භාෂා අධ්‍යනාංශය
24 පූජ්‍ය මහාචාර්ය නාබිරිත්තන්කඩවර ගුණරතන හිමි
පාලි හා බෞද්ධ අධ්‍යනාංශය
25 පූජ්‍ය මහාචාර්ය ඉඳුරාගාරේ ධම්මරතන හිමි
සංස්කෘත අධ්‍යනාංශය
26 මහාචාර්ය ජේ.කේ.ඩී.ආර්. රත්නායක
සිංහල අධ්‍යනාංශය
27 මහාචාර්ය එම්.කේ. වික්‍රමසිංහ
ඉංග්‍රීසි අධ්‍යනාංශය
28 මහාචාර්ය කේ.එල්.කේ.එන්.සී. ප්‍රේමවර්ධන
නූතන භාෂා අධ්‍යනාංශය
29 මහාචාර්ය නිමල් මල්ලවආරච්චි
නූතන භාෂා අධ්‍යනාංශය
30 මහාචාර්ය නිමල් මල්ලවආරච්චි
සිංහල අධ්‍යනාංශය
31 මහාචාර්ය එන්.එන්. ගුණසේකර
නූතන භාෂා අධ්‍යනාංශය
32 මහාචාර්ය ඩී.ටි. අසෝක ද සොයිසා
නූතන භාෂා අධ්‍යනාංශය
33 මහාචාර්ය උදිත ගුරුසිංහ
පාලි හා බෞද්ධ අධ්‍යනාංශය
34 පූජ්‍ය මහාචාර්ය තැරැලේ ධම්මරතන හිමි
අංශ ප්‍රධාන, පාලි හා බෞද්ධ අධ්‍යනාංශය
35 පූජ්‍ය මහාචාර්ය මකුරුප්පේ ධම්මානන්ද හිමි
පාලි හා බෞද්ධ අධ්‍යනාංශය
36 මහාචාර්ය ඊ.එම්. හේවාබෝවල
ඉංශ්‍රීසි අධ්‍යනාංශය
37 මහාචාර්ය බී.ඩී. නන්දදේව
දෘශ්‍ය කලා හා ප්‍රාසාංගික කලා අධ්‍යනාංශය
38 මහාචාර්ය ජී.ජේ.එස්. විජේසේකර
වාග්විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
39 මහාචාර්ය සී.ඩී.එස්. වෑත්තැව
ඉංශ්‍රීසි භාෂා ඉගැන්විමේ අධ්‍යනාංශය
40 පූජ්‍ය ආචාර්ය මීමුරේ ගුණානන්ද හිමි
අංශ ප්‍රධාන, නූතන භාෂා අධ්‍යනාංශය
41 පූජ්‍ය වලපනේ ඥානසේන හිමි
සංස්කෘත අධ්‍යනාංශය
42 ඩී.අයි. ප්‍රනාන්දු මහත්මිය
අංශ ප්‍රධාන, ඉංශ්‍රීසි අධ්‍යනාංශය
43 ආචාර්ය සී.ඩී.එච්.එම්. ප්‍රේමරත්න
අංශ ප්‍රධාන, වාග්විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
44 අයි.එස්. ගම්ලත්
අංශ ප්‍රධාන, බටහිර සම්භාව්‍ය සංස්කෘති හා ක්‍රිස්තියානි සංස්කෘති අධ්‍යනාංශය
45 ආර්.කේ.එම්.සී. රණවීර
අංශ ප්‍රධාන, ඉංශ්‍රීසි භාෂා ඉගැන්විමේ අධ්‍යනාංශය
46 පූජ්‍ය මල්වානේ චන්ද්‍රරතන හිමි
වැඩ බලන අංශ ප්‍රධාන, සිංහල අධ්‍යනාංශය
47 ආචාර්ය ප්‍රශාන්ති නාරංගොඩ
වැඩබලන අංශ ප්‍රධාන, දෘශ්‍ය කලා හා ප්‍රසාංගික කලා අධ්‍යයන ඒකකය
48 පූජ්‍ය ආචාර්ය දොඩම්කුඹුරේ ධම්මදස්සි හිමි
පීඨ නියෝජනය
48 ආචාර්ය කේ.බී. ජයවර්ධන
පීඨ නියෝජනය

සමාජීය විද්‍යා පීඨය

49 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය ඒ.ඒ.ඩී. අමරසේකර
පුරාවිද්‍යා අධ්‍යනාංශය
50 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය වයි.එම්. සුනන්ද මද්දුම බණ්ඩාර
ආර්ථික විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
51 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය ඒ.කේ. මනතුංග
පුරාවිද්‍යා අධ්‍යනාංශය
52 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය එම්.ඩී.පී. ගුණවර්ධන
පුරාවිද්‍යා අධ්‍යනාංශය
53 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය උපාලි හෙට්ටිආරච්චි
අංශ ප්‍රධාන, ආර්ථික විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
54 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය ආරියරත්න ඇතුගල
ජන සන්නිවේදන අධ්‍යනාංශය
55 මහාචාර්ය කේ. කරුණාතිලක
සමාජ විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
56 මහාචාර්ය එන්.එම්. අමරසිංහ
පුරා විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
57 මහාචාර්ය රෝහණ ලක්ෂ්මන් පියදාස
ජන සන්නිවේදන අධ්‍යනාංශය
58 මහාචාර්ය ආර්.කේ.එම්.එම්. ධර්මසිරි
භූගෝල විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
59 මහාචාර්ය ඩබ්.ඒ. වීරසූරිය
පුස්තකාල සහ විඥාපන විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
60 මහාචාර්ය ඩබ්ලිව්.කේ.එම්.එම්.කේ. වීරසිංහ
පුස්තකාල හා විඥාපන විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
61 මහාචාර්ය එච්.ඒ. ගාමිණී කුමාර
දර්ශන අධ්‍යනාංශය
62 මහාචාර්ය උදා හෙට්ටිගේ
අංශ ප්‍රධාන, පුරාවිද්‍යා අධ්‍යනාංශය
63 මහාචාර්ය එම්.එච්. තිලකරත්න බණ්ඩා
අංශ ප්‍රධාන, ජනසන්නිවේදන අධ්‍යනාංශය
64 ජේ.එම්. සුදර්මාවතී මහත්මිය
අංශ ප්‍රධාන, ඉතිහාසය අධ්‍යනාංශය
65 පූජ්‍ය ලැගුම්දෙනියේ පියරතන හිමි
අංශ ප්‍රධාන, පුස්තකාල හා විඥාපන විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
66 පී.ඩී.වී.සී. වික්‍රමරත්න මහත්මිය
අංශ ප්‍රධාන, ක්‍රිඩා විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
67 ආචාර්ය කේ.ඒ.ටී. ධරණීත
අංශ ප්‍රධාන, දර්ශන අධ්‍යනාංශය
68 ජී.ඩබ්.ඩී.එන්. සිසිර කුමාර
අංශ ප්‍රධාන, සමාජ විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
69 ආචාර්ය එස්.ඒ.එන්.පී. සකලසූරිය
අංශ ප්‍රධාන, භූගෝල විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
70 ආචාර්ය ඩබ්.එම්. සේමසිංහ
පීඨ නියෝජනය
71 මහාචාර්ය වසන්තා සුබසිංහ
පීඨ නියෝජනය

විද්‍යා පීඨය

72 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය එම්.ජේ.එස්. විජයරත්න
සත්ත්ව විද්‍යා සහ පරිසර කළමනාකරණ අධ්‍යනාංශය
73 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය අසෝක පතිරත්න
සත්ත්ව විද්‍යා සහ පරිසර කළමනාකරණ අධ්‍යනාංශය
74 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය එල්.ආර්. ජයසේකර
උද්භිද විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
75 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය කේ.ඒ.කේ.ඩී.ඩී.ඩී. ජයසූරිය
භෞතික විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
76 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය යූ.එස්. අමරසිංහ
සත්ත්ව විද්‍යා සහ පරිසර කළමනාකරණ අධ්‍යනාංශය
77 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය ඩී.ඩී.එස්. කුලතුංග
ගණිත අධ්‍යනාංශය
78 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය පී.ඒ. පරණගම
රසායන විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
79 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය එම්. හෙට්ටිආරච්චි
සත්ත්ව විද්‍යා සහ පරිසර කළමනාකරණ අධ්‍යනාංශය
80 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය එස්.ආර්.ඩී. කලිංගමුදලි
භෞතික විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
81 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය ජේ.ඒ. ලියනගේ
අංශ ප්‍රධාන, රසායන විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
82 මහාචාර්ය එම්.ඩී. අමරසිංහ
උද්භිද විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
83 මහාචාර්ය ජේ.ආර්.පී. ජයකොඩි
භෞතික විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
84 මහාචාර්ය එන්.ඒ.කේ.පී.ජේ. සෙනෙවිරත්න
රසායන විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
85 මහාචාර්ය කේ.පී. අබේවික්‍රම
උද්භිද විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
86 මහාචාර්ය නෙලුම් දේශප්‍රිය
උද්භිද විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
87 මහාචාර්ය පී.ඒ. ඇලොයි පෙරේරා
භෞතික විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
88 මහාචාර්ය එල්.බී.ඩී.ආර්.පී. විජේසුන්දර
භෞතික විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
89 මහාචාර්ය ඩබ්. යූ. චන්ද්‍රසේකර
සත්ත්ව විද්‍යා සහ පරිසර කළමනාකරණ අධ්‍යනාංශය
90 මහාචාර්ය එච්.එච්. සුමතිපාල
අංශ ප්‍රධාන, භෞතික විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
91 මහාචාර්ය එම්.එම්. නජිම්
භෞතික විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
92 මහාචාර්ය පී.එස්. හේවාගීගන
භෞතික විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
93 මහාචාර්ය එල්.ඩී. අමරසිංහ
සත්ත්ව විද්‍යා සහ පරිසර කළමනාකරණ අධ්‍යනාංශය
94 මහාචාර්ය ආර්.කේ. ශ්‍රියානි ඩයස්
සත්ත්ව විද්‍යා සහ පරිසර කළමනාකරණ අධ්‍යනාංශය
95 මහාචාර්ය එම්.කේ.බී. වීරසූරිය
රසායන විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
96 මහාචාර්ය ආර්.ඒ.එස්.පී. සේනානායක
අංශ ප්‍රධාන, උද්භිද විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
97 එම්.එම්. ගුණවර්ධන මහතා
අංශ ප්‍රධාන, ක්ෂුද්‍ර ජීව විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
98 ආචාර්ය ඩි.ඩී.එම්. ජයසුන්දර
අංශ ප්‍රධාන, සංඛ්‍යාන හා පරිගණක විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
99 එන්.ජී.ඒ. කරුණාතිලක මහතා
අංශ ප්‍රධාන, ක්ෂුද්‍ර ජීව විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
100 ආචාර්ය ඒ.පී.ආර්. වික්‍රමාරච්චි
අංශ ප්‍රධාන, ගණිත අධ්‍යනාංශය
101 ආචාර්ය ජී.ඒ.එස්.එම්. ගනේහිආරච්චි
අංශ ප්‍රධාන, සත්ත්ව විද්‍යා හා පරිසර කළමනාකරණ අධ්‍යනාංශය
102 ආචාර්ය එම්.පී. දියමුල්ල
පීඨ නියෝජනය
103 ආචාර්ය උපාලි මාම්පිටිය
පීඨ නියෝජනය

වාණිජ හා කළමනාකරණ අධ්‍යයන පීඨය

104 මහාචාර්ය ඊ.ජී. උබයචන්ද්‍ර
අලෙවිකරණ කළමනාකරණය අධ්‍යනාංශය
105 මහාචාර්ය ආර්.පී.සී. රන්ජනී
මුල්‍ය කළමනාකරණ අධ්‍යනාංශය
106 මහාචාර්ය පී.එම්.සී. තිලකරත්න
ගණකාධිකරණ අධ්‍යනාංශය
107 මහාචාර්ය කේ.ඒ.එස්. ධම්මික
අංශ ප්‍රධාන, මානව සම්පත් කළමනාකරණ අධ්‍යනාංශය
108 මහාචාර්ය පී.එන්. ගමගේ
මානව සම්පත් කළමනාකරණ අධ්‍යනාංශය
109 ආචාර්ය එස්.එම්.ඒ.කේ. සමරකෝන්
වාණිජ හා මූල්‍ය කළමනාකරණ අධ්‍යනාංශය
110 ආචාර්ය ඩබ්.වී.ඒ.ඩී. කරුණාරත්න
අංශ ප්‍රධාන, ගණකාධිකරණ අධ්‍යනාංශය
111 ආචාර්ය එල්.ඒ.පී. මේදිස්s
අලෙවි කළමනාකරණය අධ්‍යනාංශය
112 සී.එස්.පී.කේ. ප්‍රනාන්දු
වැඩබලන අංශාධිපති, මූල්‍ය අධ්‍යනාංශය
113 113. ඩී. වසන්ත කුමාරa
පීඨ නියෝජනය
114 ආචාර්ය සී. පතිරවසම්
පීඨ නියෝජනය

Faculty of Medicine

115 විද්‍යාජෝති ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය එච්.ජේ. ද සිල්වා
වෛද්‍ය විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
116 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය එන්.පී. සුනිල් චන්ද්‍ර
වෛද්‍ය ක්ෂුද්‍රජීව විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
117 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය කේ.ඒ.එල්.ඒ. කුරුප්පුආරච්චි
මනෝ වෛද්‍ය විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
118 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය පී.එස්. විජේසිංහ
ප්‍රසව හා නාරිවේද අධ්‍යනාංශය
119 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය එස්.ජේ. ද එස්. හේවාවිසෙන්ති
ව්‍යාධිවේද අධ්‍යනාංශය
120 ජ්‍යෙෂ්ඨ මහාචාර්ය ඒ. පත්මේස්වරන්
මහජන සෞඛ්‍ය අධ්‍යනාංශය
121 මහාචාර්ය ඒ.ආර්. වික්‍රමසිංහ
මහජන සෞඛ්‍ය අධ්‍යනාංශය
122 මහාචාර්ය එච්.ඒ. ද සිල්වා
භිෂග්වේදය අධ්‍යනාංශය
123 මහාචාර්ය කේ.ඒ.ඩබ්ලිව් කරුණාසේකර
ළමා රෝග හා කෞමාරභෘතිය අධ්‍යනාංශය
124 මහාචාර්ය එෆ්.ආර්. ප්‍රනාන්දු
අංශ ප්‍රධාන, ශල්‍ය වෛද්‍ය විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
125 මහාචාර්ය ඒ.පී. ප්‍රේමවර්ධන
වෛද්‍ය විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
126 මහාචාර්ය බී.ඒ.එච්.ආර්. ප්‍රේමරත්න
වෛද්‍ය විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
127 මහාචාර්ය ඒ.පී. ද සිල්වා
වෛද්‍ය විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
128 මහාචාර්ය එන්.කේ. ගුණවර්ධන
අංශ ප්‍රධාන, පරපෝෂවේදය අධ්‍යනාංශය
129 මහාචාර්ය වයි.අයි.එන්.එස්. ගුණවර්ධන
අණුක වෛද්‍ය විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
130 මහාචාර්ය ඒ.ඒ.පී.එස්. මනම්පේරි
ඒකක ප්‍රධානී, අණුක වෛද්‍ය විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
131 මහාචාර්ය එච්.ටී.සී.එස්. අබේසේන
මහජන සෞඛ්‍ය අධ්‍යනාංශය
132 මහාචාර්ය එන්.එම්. දේවනාරායන
අංශ ප්‍රධාන, භෞතවේදය අධ්‍යනාංශය
133 මහාචාර්ය පී.ඒ.එස්. එදිරිසිංහ
අධිකරණ වෛද්‍ය විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
134 මහාචාර්ය එස්.එන්.ජේ.කේ. මෙන්ඩිස්
අංශ ප්‍රධාන, පවුල් වෛද්‍ය විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
135 මහාචාර්ය ආර්.පී.ජේ.සී. රාමනායක
පවුල් වෛද්‍ය විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
136 මහාචාර්ය ඊ.ජී.ඩී.එස්. රාජින්ද්‍රජිත්
අංශ ප්‍රධාන, ළමා රෝග හා කෞමාරභෘතිය අධ්‍යනාංශය
137 ආචාර්ය කේ.ටී.ඒ.ඒ. කස්තුරිරත්න
අංශ ප්‍රධාන, මහජන සෞඛ්‍ය අධ්‍යනාංශය
138 ආචාර්ය බී.පී. ගල්හේන
අංශ ප්‍රධාන, ජෛව රසායන විද්‍යා සහ සායනික රසායන විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
139 ආචාර්ය බී.ඒ.ජී.ජී. මහේන්ද්‍ර
අංශ ප්‍රධාන, ව්‍යාධිවේද අධ්‍යනාංශය
140 ආචාර්ය පී. පරණිරතන්
අංශ ප්‍රධාන, අධිකරණ වෛද්‍ය විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
141 ආචාර්ය එම්.යූ.පී.කේ. පීරිස්
අංශ ප්‍රධාන, මනෝ වෛද්‍ය විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
142 ආචාර්ය ඩබ්.ආර්.පී.එල්.අයි. විජේසූරිය
අංශ ප්‍රධාන, වෛද්‍ය ක්ෂුද්‍රජීව විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
143 ආචාර්ය එම්.එන්. චන්ද්‍රතිලක
අංශ ප්‍රධාන, වෛද්‍ය අධ්‍යාපන අධ්‍යනාංශය
144 ආචාර්ය එස්.පී. සුමනසේන
අංශ ප්‍රධාන, අබාධිතතා අධ්‍යනාංශය
145 ආචාර්ය යූ.කේ. රණවක
අංශ ප්‍රධාන, වෛද්‍ය විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
146 ආචාර්ය කේ.ඒ. සෙල්වින්
අංශ ප්‍රධාන, කායව්‍යවච්ඡේද විද්‍යා අධ්‍යනාංශය
147 ආචාර්ය කේ.සී.ඩී. මෙත්තානන්ද
අංශ ප්‍රධාන, භිෂග්වේදය අධ්‍යනාංශය
148 ආචාර්ය ආර්.ආර්.ඩී.පී. පෙරේරා
පීඨ නියෝජනය
149 ආචාර්ය ඒ.එල්. කරුණානායක
පීඨ නියෝජනය

පරිගණක හා තාක්ෂණ පීඨය

150 මහාචාර්ය එන්.ජී.ජේ. ඩයස්
අංශ ප්‍රධාන, පරිගණක පද්ධති ඉංජිනේරු අධ්‍යනාංශය
151 ආචාර්ය එම්.සී. විජේගුණසේකර
අංශ ප්‍රධාන, මෘදුකාංග ඉංජිනේරු අධ්‍යනාංශය
152 ආචාර්ය ආර්.එල්.සී.එස්. පුෂ්පකුමාර
අංශ ප්‍රධාන, ව්‍යවහාරික පරිගණක අධ්‍යනාංශය
153 ආචාර්ය කේ.ජී.එච්.ඩී. වීරසිංහ
පීඨ නියෝජනය
154 ආචාර්ය සිදත් ලියනගේ
පීඨ නියෝජනය

පුරාවිද්‍යා පශ්චාද් උපාධි ආයතනය

155 මහාචාර්ය රාජ් සෝමදේව
පුරාවිද්‍යා පශ්චාද් උපාධි ආයතනය
156 මහාචාර්ය ගාමිණී අධිකාරි
පුරාවිද්‍යා පශ්චාද් උපාධි ආයතනය

ගම්පහ වික්‍රමාරච්චි ආයුර්වේද විද්‍යායතනය

157 ආචාර්ය වසන්ති ජානකී වික්‍රමාරච්චි
අංශ ප්‍රධාන, චිකිත්සා අධ්‍යනාංශය
158 ආචාර්ය කේ.එම්. චන්දිමාල්
අංශ ප්‍රධාන, මූලික මූලධර්ම අධ්‍යනාංශය
159 ආචාර්ය ජේ.එම්.පී.ආර්.කේ. ජයසිංහ
අංශ ප්‍රධාන, ද්‍රව්‍යගුණ අධ්‍යනාංශය
160 ඩබ්.එල්.ආර්.එස්. පුෂ්පකුමාරි මෙනවිය
අංශ ප්‍රධාන, කෞමාරභෘතිය සහ ස්ත්‍රී රෝග අධ්‍යනාංශය
161 ආචාර්ය කේ.පී.පී. පීරිස්
අංශ ප්‍රධාන, ශල්‍ය ශාලාක්‍ය අධ්‍යනාංශය

පාලි හා බෞද්ධ අධ්‍යයන පශ්චාද් උපාධි ආයතනය

162 ආචාර්ය ඩබ්.එම්.ඩී. ගුණසේන
අංශ ප්‍රධාන, මූලාශ්‍ර අධ්‍යයන අධ්‍යනාංශය
163 පූජ්‍ය රලුවේ පද්මසිරි හිමි
අංශ ප්‍රධාන, බෞද්ධ දර්ශන අධ්‍යනාංශය
164 පූජ්‍ය මිරිස්වත්තේ විමලඥාන හිමි
අංශ ප්‍රධාන, බෞද්ධ සංස්කෘති අධ්‍යනාංශය

ඇරයුම්

165 ආචාර්ය කේ.ජී.එච්.ඩී. වීරසිංහ
අධ්‍යක්ෂ, තොරතුරු හා සන්නිවේදන තාක්ෂණ මධ්‍යස්ථානය
166 කොමාන්ඩර් ඒ.ඒ.ආර්.කේ. පෙරේරා
නාවික හා සාගර පීඨය
167 ගුවන් කොමාන්ඩර් එච්.එම්.එස්.කේ.බී. කොටකදෙණිය
ශ්‍රී ලංකා ගුවන් හමුදාව චීන වරාය, ත්‍රිකුණාමලය

සහභාගීත්ව

168 එම්.එම්.එන්.ටී.කේ. යාලේගම
සහකාර ලේඛකාධිකාරී – අධ්‍යයන